Zdravá pomazánka

07.01.2016 22:46

Suroviny:

250 g měkkého tvarohu

100 g smetanového sýra typu Lučina nebo

100 g pomazánkového másla

2 vrchovaté polévkové lžíce nastrouhaného čerstvého křenu

kysaná smetana nebo bílý jogurt na zředění

sůl

1 granátové jablko

 

Postup:

V porcelánové misce smícháme tvaroh, sýr nebo pomazánkové máslo a našleháme. Osolíme, přidáme nastrouhaný křen a polovinu zrníček z granátového jablka. Promícháme a podle potřeby naředíme kysanou smetanou nebo bílým jogurtem. Pomazánku mažeme na tmavý chléb a povrch posypeme zbylými jadérky granátového jablíčka. Pomazánku však můžeme podávat i v mističkách, vhodně a lákavě ozdobenou.

 

Příloha: tmavý chléb

 

Doba přípravy 10 minut

Pro 2-4 osob

 

Granátové jablko je prý téměř zázračným zpomalovačem stárnutí. Tím však jeho blahodárné účinky na lidský organismus nekončí. Chrání ledviny a játra, posiluje močový měchýř, pomáhá udržovat správnou hladinu cholesterolu v krvi, příznivě ovlivňuje vzhled kůže, sliznici žaludku i tenkého střeva, podporuje tvorbu červených krvinek, též příznivě ovlivňuje mužské sexuální funkce, je antialergický, dokáže likvidovat parazity v těle a v neposlední řadě obsahuje značné množství vitaminů a minerálních látek a jeho konzumace se též doporučuje jako prevence proti rakovině.

 

Zdroj: Valerie Jankovská

 

Kořen křenu je bohatý na vitamin C, podporuje trávení, má antiseptické účinky, posiluje imunitu a má diuretické účinky.

 

Spojením těchto dvou ingrediencí – granátového jablka a křenu, dáme našemu tělu opravdu velkou dávku všeho dobrého, co mu můžeme dát. Navíc je tato pomazánka velice lahodná. Jak na chuť, tak pro oči.