Přehled křtů mojí nové knihy

11.05.2015 06:26

S velkou radostí vás všechny zvu na křty nové kuchařské knihy "S trochou nostalgie aneb Ta naše kuchyně česká". Bude jich víc a na nejrůznějších místech: 

16.5.2015 ve 12 hodin - Plzeň, Měšťanská Beseda - v rámci celodenního festivalu Senioři baví seniory 

23.5.2015 - Litomyšl - dopoledne v rámci rozhlasového pořadu Tobogán s Alešem Cibulkou, Miroslavem Kubecem, Zdenou Hadrbolcovou, Stanislavem Zindulkou a dalšími. Oodpoledne křest knihy v Regionálním muzeu v Litomyšli a vaření s Dagmar Peckovou. 

6.6. 2015 v 15 hodin - Přeštice - křest a autogramiáda v Domě historie Přešticka 

 

A jako malou ochutnávku zveřejňuji text, který najdete na zadní straně knihy: 

Milí čtenáři, dostává se Vám do rukou druhý díl kuchařské knihy S trochou nostalgie, tentokrát s podtitulem aneb ta naše kuchyně česká. Že to ve Vás evokuje krásnou píseň Karla Hašlera Ta naše písnička česká? Jestliže ano, pak je to dobře. Mám tu písničku velice ráda, kdykoliv ji slyším, dojímá mě jak melodie, tak její text. Je v něm skryta pokora, moudrost, hrdost a sounáležitost k českým kořenům.

Tuto knihu jsem věnovala pouze tradiční české kuchyni. Vybrala jsem takové recepty, které jsou podle mého názoru nejzajímavější, jednoduché, velmi chutné, snadno zvladatelné a také ty, které příliš nezatíží náš ekonomický rozpočet.

Velmi bych si přála, aby se tato kniha stala milým společníkem a dobrým rádcem všem, kterým není naše česká kuchyně lhostejná, všem, kteří se vrací svými vzpomínkami do svého dětství a při tom jim zavoní nějaká dobrota, na kterou po celý život vzpomínají. Třeba v této knize najdou návod, jak ji připravit.

Česká kuchyně, stejně tak jako česká písnička, „je nejlepší z všech“.

Miroslava Kuntzmannová