Chlupaté knedlíky se zelím a uzeným masem podle paní Vlasty Chaurové

01.11.2012 19:56

 

Suroviny:

500 g syrových brambor (asi 6 větších brambor)  

1 větší brambor uvařený ve slupce
cca 250 g hrubé mouky  

1žloutek

sůl 

 

1 lžíce sádla

500 g vařeného uzeného masa

600 g kysaného zelí

1 menší syrový brambor

podle chuti cukr a sůl 

 

5 cibulí

2 lžíce sádla

 

Postup:

Nejprve do měkka uvaříme zelí, které podle chuti osolíme, osladíme a zahustíme nastrouhaným syrovým bramborem. Do zelí nedáváme ani cibuli, ani jíšku, ani tuk!

 

 Syrové brambory oloupeme, najemno nastrouháme a necháme je asi 10 – 15 minut odstát. Poté je přes cedník lehce vymačkáme a dáme do mísy. Ve slupce vařený a dobře vychladlý  brambor oloupeme, nastrouháme a spolu se žloutkem a solí přidáme k syrovým nastrouhaným bramborám. Nakonec přidáváme za stálého míchání mouku, až vznikne hustší těsto. Těsto přeneseme na prkénko, vytvoříme váleček o průměru cca 2 cm a ten rozdělíme na stejné, asi 3 cm dlouhé kousky. Mokrýma rukama tvoříme z nakrájených kousků šišky, které vkládáme do vařící vody. Ode dna je opatrně nadzvedneme a vaříme 8 – 10 minut. Jakmile vyplavou na povrch, jsou vařené. Doporučení: nejprve zkusíme uvařit jednu šišku, zda se těsto nerozvaří. Podle potřeby možno přidat mouku.
 

Do větší nádoby, nejlépe pekáče, dáme sádlo, které rozehřejeme. Uvařené šišky scedíme a dáme je do pekáče se sádlem, přidáme na kostičky nakrájené uzené maso a uvařené kysané zelí. Vše dobře, ale opatrně promícháme a nakonec pokrm posypeme na kostičky nakrájenou a na sádle osmaženou cibulí. 

 

Celková doba přípravy cca 1 – 2 hodiny

4 porce