Vítejte na mých osobních stránkách ! 

Zdravím všechny milovníky vaření a dobrého jídla! Věřím, že tu najdete spoustu užitečných informací a hodně inspirace do své kuchyně. Podívejte se také na fotogalerii a pravidelně doplňované recepty, které každý týden prezentuji ve vysílání Českého rozhlasu Plzeň

S pozdravem vaše  Mirka Kuntzmannová

Miroslava Kuntzmannová

Původním povoláním jsem zdravotní laborantka. Dnes je práce laborantky úplně jiná než dřív, všechno se dělá na počítači a vysoce moderními technologiemi. Když ale budu upřímná, za mých dob byla náplň práce metodikou hrozně podobná kuchařině, bylo to vlastně něco podobného jako pracovat podle receptů.

Vaření je moje velká láska. Vařím od svých jedenácti nebo dvanácti let a moc mě to baví - tehdy i dnes. V době, kdy si ostatní holky kupovaly harlekýnky nebo přesněji v mé době červenou knihovnu, já si kupovala Rady hospodyňkám a četla si v nich jako ve strašně zajímavém čtení.

Moje knihy

První kuchařku jsem napsala v r.1994 pro specialní nadobí. Kniha měla velký úspěch a je stále v prodeji.

Pro jinou firmu jsem připravila v r.1995 kuchařku na titanové nádobí, o rok později Polskou kuchařku.

V r. 1996 mi vyšla velká kuchařka, opět pro speciální nádobí.

Mezi tím jsem udělala 3 další menší produktové knížky a také kuchařku pro nádobí vakuovacího systému.

Pro TBWA Praha jsem napsala receptář na kuchyňské spotřebiče Bosch.

Též jsem spolupracovala s paní Jiřinou Bohdalovou a režisérem Miloslavem Šmídmajerem na videokazetě Zavařený den Jiřiny Bohdalové aneb Marečku, podej mě tu kameru. Druhá část kazety je videokuchařka, v níž jsou pouze moje receptury, jejichž skladbu jsem dělala sama.

Od r. 2004 jsem napsala další kuchařky: Jak chutná život; Zdravě, chutně, moderně; S trochou nostalgie; Kluci, holky, kastrůlky 1; Kluci, holky, kastrůlky 2 a Andělskou kuchařku.

Další knížka vznikla pod názvem Na vlnách chuti. Je to kniha receptů, jejichž autorkou jsem já, a spoluautorka - redaktorka Květa Bodollová - si povídá se známými osobnostmi. O čem jiném než o vaření a jejich vztahu k jídlu.

Strašidelné vaření pro děti - tahle kuchařka byla napsána ve spolupráci s Muzeem strašidel v Plzni a lehce navazuje na „Kastrůlky“.

V prosinci 2007 vyšla další moje kuchařská kniha ze seriálového prostředí Recepty z Ulice. Je to vůbec první kniha tohoto druhu.

Andělská kuchařka vznikla ve spolupráci s klienty a pracovníky Domu pro osoby se zdravotním postižením ve Stodu. Překrásné ilustrace andělů vytvořil p. Petr Marek, klient tohoto Domova.

Zatím poslední knížka se jmenuje S trochou nostalgie aneb jak se vařilo a jedlo za císaře pána. Objednat si ji můžete mailem nebo telefonicky. 

Na svět přišel druhý díl "nostalgické" kuchařky, tentokrát z období 1. republiky. Kniha se jmenuje S trochou nostalgie 2 aneb ta naše kuchyně česká

Tuto knihu jsem věnovala pouze tradiční české kuchyni. Vybrala jsem takové recepty, které jsou podle mého názoru nejzajímavější, jednoduché, velmi chutné, snadno zvladatelné a také ty, které příliš nezatíží náš ekonomický rozpočet.

Česká kuchyně, stejně tak jako česká písnička, „je nejlepší z všech“.

Autorem překrásných fotografií je pan Josef Kubát. Každý recept je doplněný fotografií.

Chuť a vůně baroka.  Kniha je členěna do čtyř pomyslných částí. První část obsahuje pokrmy prostého lidu v době baroka, druhou částí jsou recepty z barokní lékárny v Klatovech a část třetí skrývá recepty na pokrmy bohatších vrstev. V poslední částí se seznámíte s jídelníčkem šlechty.

V této knize jsou převážně taková jídla, která se dají připravit z dostupných surovin a jejich příprava není příliš složitá a náročná. Některé uvedené suroviny, které byly v době baroka běžné, lze nahradit dnes dostupnými a méně nákladnými. Křepelky vyměníme za baby kuřátka apod.

Některé pokrmy, o kterých je jen zmínka, jsou svým způsobem úsměvné a jsou uvedeny pro ilustraci té doby.

Vedle receptů najdete v knize také velmi zajímavé povídání o kuchyni z období baroka. Krásné fotografie jak pokrmů, tak dobového nádobí, různých rekvizit a interiérů, jsou důstojnou ozdobou této publikace. Autorem překrásných fotografií je Josef Kubát.

S trochou nostalgie 3 aneb československá retro kuchařka.    Pociťovala jsem, že by bylo dobré uzavřít „nostalgické“ vaření dobou nedávnou minulou, pro nás pamětníky, pro jiné naprosto něčím neznalým. Byla jsem inspirována letošním stým výročím vzniku republiky a tak vychází kniha,  která vznikla k 100. výročí vzniku naší republiky.